Başkanlık Sistemi Hakkında Videolar

« Tüm Playlistleri Listele

Cumhurbaşkanımızın 2 ayda bir Bakanlar kuruluna başkanlık etmesi çok makul.

Adnan Oktar’ın 6 Ocak 2015 tarihli A9 TV röportajından


Başkanlık sistemi hem federasyonu beraberinde getirdiği için hem de despot yönetimlere zemin hazırladığı için riskli bir yönetim biçimidir. Özellikle Ortadoğu gibi demokrasi kültürünün tam yerleşmediği coğrafyalarda halkların büyük acılar yaşamasına sebep olur. Türkiye, üniter yapısı ve parlamenter demokrasisi ile güçlüdür. Bu yapısını muhafaza ederek güçlenmeye devam edebilir. Başkanlık sistemi ve federasyon Türkiye’yi parçalanma aşamasına getirebilecek son derece tehlikeli bir modeldir.
Adnan Oktar: Başkanlık sisteminde Türkiye doğal olarak bölünür. Tedbir alsa da bölünür. Felaket diz boyu olur. Bela her yeri sarar. Bizim bölünmenin karşısında olmamız için çok yoğun kararlılık göstermemiz, yoğun tedbir almamız gerekiyor. Ciddi bir tehlike var çünkü. (A9 TV; 15 Mart 2015) http://www.harunyahya.org/tr/pages/id/1952/Baskanlik-Sistemi-Turkiye-Icin-Tehlikelidir/Baskanlik-Sistemi-Turkiye-Icin-Tehlikelidir

Yeni Playlistler

Popüler Playlistler

© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.